Haberler

blog-details
  • 05.03.2021 19:37:35

  • 424

Dr. Sadık Ahmet Caddesinde yapılan denetime Vali Yılmaz’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Faruk Özdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Denetimde vatandaş ve esnafları maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda uyaran Vali Yılmaz, öncelikli olarak kendi sağlığımız, sevdiklerimizin ve toplumun sağlığı için kurallara uyulması gerektiğini hatırlatarak, "Lütfen maskemizi takalım, sosyal mesafeye dikkat edelim ve temizlik konusunda özenli davranalım. Bu salgını ancak hep birlikte yenebiliriz.”dedi.
Yapılan denetimin ardından açıklama yapan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz; “Her hafta, mutlaka, hem vatandaş ve esnaflarımızı ziyaret etmek hem de koronavirüs tedbirlerinin uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmek amacıyla ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu ziyaretlerimiz sürecektir. Koronavirüs tamamen sona erene kadar bu tedbirlerimizi uygulamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Kovid-19 ile ancak tedbirlere uyarak mücadele edilebileceğini sözlerine ekleyen Vali Yılmaz; “Osmaniyeli hemşerilerime kurallara uyma konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.